Złoto i ropa rosną, gdyż Obama autoryzuje ataki na islamistów w Iraku

Euro (EUR) wzrosło do poziomu 1.3393 po czym spadło do poziomu 1.3336 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w czasie trwania konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB), a przed jej końcem znowu wróciło do poziomu 1.3356. Prezes ECB, Mario Draghi, powiedział, że jest zadowolony z ostatniego spadku ceny euro i opisał dużo innych czynników, które mogą obniżyć notowania waluty jeszcze bardziej, wspomagając tym samym wzrost inflacji.

 

Dolar amerykański (USD) spadł dziś rano do poziomu 101.59 w stosunku do jena japońskiego (JPY). „Zielony” spadł do swojego dwutygodniowego minimum pomimo lepszych, niż prognozowano, danych odnośnie zasiłków dla bezrobotnych w USA.

 

Akcje

 

Azjatyckie akcje straciły na wartości po tym jak prezydent USA, Barack Obama, autoryzował ataki na Irak.  Indeks Japan 225 (NKI) spadł do poziomu 14669, India 50 (IND) spadł do poziomu 7575. Natomiast indeksy Hong Kong 40 (HSX) oraz China 50 (CNX) wzrosły odpowiednio do poziomów 24302 oraz 7254 po tym, jak bilans handlowy Chin okazał się prawie dwukrotnie lepszy, niż spekulowano.

Towary

Ropa naftowa (OIL) wzrosła z poziomu 96.54 aż do poziomu 98.42 dolarów amerykańskich, po autoryzacji przez Obamę ataków na Irak.

 

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) kontynuuje swój zwyżkowy trend i obecnie notowane jest na poziomie 1319 dolarów amerykańskich, ponieważ ryzykowna sytuacja geopolityczna wzmaga wśród inwestorów popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Strategię Back Spread Strategy z opcjami Call można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Call przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Call w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s