Złoto traci, ponieważ słabną napięcia na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie

Euro (EUR) wzrosło do poziomu 1.3432 po czym spadło do poziomu 1.3399 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta jest pod presją, gdyż  Europejski Bank Centralny (ECB) zachował stopy procentowe na tym samym poziomie, czyli 0.15%. Prezes ECB powiedział, że będą utrzymywać niski poziom stóp procentowych dopóki inflacja nie wzrośnie. Powiedział też, że sankcje pomiędzy Europą a Rosją mają większy wpływ na Strefę Euro niż na inne części świata.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł dzisiaj rano do poziomu 102.21 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen spadł po tym, jak osłabły niepokoje o napięcie pomiędzy Ukrainą a Rosją. Dziś zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji PPI, a jego prognozowany poziom wynosi 4.4%.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały na wartości, gdy napięcie geopolityczne opadło, a inwestorzy obecnie szukają bardziej ryzykownych  aktyw. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1927, US 30 (DOW)  do poziomu 16509, a notowania US Tech (NDQ) wzrosły do poziomu 3883. 

 

Towary

 

Pszenica (WHT) spadła do poziomu 543.38 dolarów amerykańskich , gdyż inwestorzy spekulują o wzroście jej ceny, w związku z obawami, że zapasy tego towaru w magazynach nad Morzem Czarnym mogą być opustoszałe.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) spadło dziś rano do poziomu 1305 dolarów amerykańskich, kiedy inwestorzy oceniali poziom napięcia geopolitycznego.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze XAUUSD i zyskać, jeśli para straci na wartości, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Strategię Back Spread Strategy z opcjami  Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s