Jen traci przed publikacją PKB w Japonii

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3368 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie osiągnęła najniższy poziom od listopada 2013 roku. Dzisiaj zostanie opublikowany indeks niemieckiego instytutu ZEW (sentyment ekonomiczny), który prognozowany jest na poziomie 18.2.

 

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój  zwyżkowy trend kolejny dzień z rzędu w stosunku do jena japońskiego (JPY), osiągając poziom 102.27. Jen stracił na wartości, ponieważ złagodziło się napięcie na Ukrainie zmniejszając tym samym popyt na bezpieczne aktywa. Jen znajduje się pod presją dzisiaj, ponieważ po północy zostanie opublikowany wstępny raport PKB dla Japonii, który prognozowany jest na poziomie -1.7%.

 

Akcje

 

Europejskie akcje zyskały wczoraj na wartości, gdyż inwestorzy wierzą, że napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą osłabnie, a ataki powietrzne ze strony USA powstrzymają islamistów w Iraku. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9199, France 40 (CAC) do poziomu 4205, a notowania EU Stocks 50 (ESX) wzrosły do poziomu 3052.

 

Towary

 

Ropa naftowa (OIL) zyskuje nieprzerwanie od czterech dni, osiągając tym samym poziom 97.84 dolarów, przed dzisiejszą publikacją dotyczącą zapasów tego towaru.

 

Para dnia i Opcje FX

 

 Funt brytyjski (GBP) wzrósł do poziomu 1.6794 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD)  po czym spadł do poziomu 1.6762 jeszcze dziś rano. Funt spadł do swojego dwumiesięcznego minimum, ponieważ inwestorzy oczekują, że Bank Anglii jako pierwszy podwyższy poziom stóp procentowych.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Calls przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Calls w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s