Carney wstrząśnie rynkami po publikacji raportu o inflacji w UK ?

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.3335 po czym odbiło się do poziomu 1.3364 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para walutowa kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend, ponieważ indeks niemieckiego instytutu ZEW (sentyment ekonomiczny) okazał się niższy niż oczekiwano, osiągając poziom 23.7, zamiast oczekiwanego poziomu 41.3. Wspólna waluta pozostaje pod presją, przed dzisiejszą publikacją miesięcznego raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej w USA, który prognozowany jest na poziomie 0.4%.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł w stosunku do jena japońskiego(JPY) do poziomu 102.35, ponieważ raport o PKB w Japonii ukazał dane lepsze niż spekulowano, sięgające poziomu -1.7%.

 

Akcje

 

Chińskie akcje straciły dzisiaj rano na wartości, gdyż chińskie dane ekonomiczne okazały się gorsze, niż spekulowano. Indeks China 50 (CNX) spadł do poziomu 7259.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 97.15, ponieważ dziś zostanie opublikowany raport dotyczący zapasów tego towaru. Spekulowany poziom zapasów ropy wynosi -0.8.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) wzrósł wczoraj do poziomu 1.6814 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ naczelnik Banku Anglii (BoE) wypowie się dzisiaj na temat prognoz brytyjskiej gospodarki.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Calls można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Call przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Call w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s