Funt szterling spada do czteromiesięcznego minimum

 

Euro (EUR) utrzymuje w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) poziom 1.3363. Wspólna waluta wzrosła do poziomu 1.3414 po ogłoszeniu, najgorszych od pół roku, danych raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej w USA, po czym odbiła się do poziomu 1.3363. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed dzisiejszym ogłoszeniem wstępnej kwartalnej oceny PKB w Niemczech. Spekulowany poziom niemieckiego PKB wynosi -0.1%.

 

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój trend „byka” już czwarty dzień z rzędu w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 102.58,  ponieważ dziś rano wartość zamówień, złożonych na urządzenia w Japonii sięgnęła poziomu 8.8%, podczas gdy jej spekulowany wzrost wynosił 15.5%. Jen pozostaje pod presją przed dzisiejszym ogłoszeniem raportu o zasiłkach dla bezrobotnych w USA.

 

Akcje

 

Europejskie akcje zyskały wczoraj na wartości. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9195, EU Stocks 50 (ESX) do poziomu 3051, a notowania France 40 (CAC) sięgnęły poziomu 4188.

 

Towary

 

Kukurydza (CRN) straciła na wartości osiągając poziom 355 dolarów amerykańskich, ponieważ prognozy pogody w USA pozwalają inwestorom spekulować o znaczącym wzroście zasobów tego towaru.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) spadł wczoraj do swojego czteromiesięcznego minimum na poziomie 1.6669 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Mark Carney, szef Banku Anglii (BoE) powiedział, że podwyżka poziomu stóp procentowych może się opóźnić. Powodem  tego opóźnienia jest spadek o połowę przyrost płac w Wielkiej Brytanii, pomimo spadku stopy bezrobocia do poziomu 6.4%.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Put przy jednoczesnym zakupie out-of-the-money Put w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s