Napięcie geopolityczne zmniejsza cenę akcji

Euro (EUR) wzrosło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) w piątek do poziomu 1.3400. Wspólna waluta zyskała, ale wciąż znajduje się pod presją w oczekiwaniu na posiedzenie komitetu  FOMC, zaplanowane na najbliższą środę. Dzisiaj zostanie ogłoszony bilans handlowy Unii Europejskiej, a jego spekulowany poziom wynosi 14.9.

 

Dolar amerykański (USD) spadł w stosunku do jena japońskiego (JPY) do poziomu 102.35 w piątek, po tym, jak Ukraina zgłosiła atak na konwój. “Zielony” pozostaje pod presją przed publikacją raportu o inflacji w USA, która będzie miała miejsce we wtorek oraz przed środowymi „minutami” FOMC w Jackson Holes.

Akcje

Europejskie akcje straciły w piątek na wartości, w związku ze spekulacjami, że sytuacja na Ukrainie może się jeszcze pogorszyć przez weekend.  Indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu 9132, EU Stocks 50 (ESX) do poziomu 3043, a notowania France 40 (CAC) osiągnęły poziom 4191.

Towary

Ropa naftowa (WTI)  wzrosła do poziomu 97.18 dolarów amerykańskich z poziomu 95.54 w piątek, w oczekiwaniu na publikację dotyczącą stanu zapasów tego towaru, która będzie miała miejsce w środę.

 

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) spadło w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 1292 w piątek, po czym odbiło się do poziomu 1305, ponieważ informacja o polepszeniu się stanu amerykańskiej gospodarki wydaje się ważniejsza dla inwestorów, niż konflikt na Ukrainie i w zawiązku z tym zmniejsza się ich popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć tzw. strategię stelaża (Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Stategię stelaża (Straddle) można utworzyć kupując opcje at-the-money Put i opcje at-the-money Call.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s