Dolar umacnia się po „minutach” FOMC

Euro (EUR) straciło wczoraj na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) spadając do poziomu 1.3245, czyli swojego największego minimum od września.

                                         

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój trend „byka” w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 103.873. Dolar był wczoraj najmocniejszą walutą, ponieważ na „minutach” FOMC Fed zapowiedział, że poprawa na rynku pracy USA może przyspieszyć podniesienie poziomu stóp procentowych, jednak musi być zachowana ciągłość tej poprawy. Dziś po południu zostanie ogłoszona liczba podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały wczoraj na wartości, po posiedzeniu FOMC, na którym Fed ogłosił, że poprawa na rynku pracy może przyspieszyć podwyższenie poziomu stóp procentowych. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1983, US 30 (DOW) zyskały do poziomu 16946, a notowania US Tech (NDQ) sięgnęły poziomu 4037.

 

Towary

 

Złoto (XAU) spadło z poziomu 1297 do poziomu 1275, ponieważ inwestorzy spodziewają się umocnienia dolara po zapowiedzianym przez Fed, szybszym, niż spekulowano, potencjalnym podwyższeniu poziomu stóp procentowych.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend  w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) osiągając poziom 1.6567. Funt zyskał w trakcie trwania głosowania Komitetu Polityki Pieniężnej Banku Anglii (BoE), na którym pojawiły się dwa głosy za obniżeniem poziomu stóp procentowych, po czym spadł do swojego czteromiesięcznego minimum po posiedzeniu FOMC.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Put przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Put w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s