Dziś spotkanie przedstawicieli banków centralnych w Jackson Hole

Euro (EUR) zyskuje na wartości po trzech spadkowych dniach z rzędu w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie wrosła do poziomu 1.3287, po gorszej niż przypuszczano publikacji europejskiego indeksu PMI dla przemysłu, który wyniósł poziom 50.8, a jego prognozy wskazywały poziom 51.4. Dzisiaj odbędzie się przemówienie prezesa Europejskiego Banku Centralnego (BoE), czyli Mario Draghiego, podczas sympozjum w Jackson Hole, w którym weźmie udział również prezes Fed, Janet Yellen.

Dolar amerykański (USD) zyskuje na wartości piąty dzień z rzędu w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając poziom 103.95. „Zielony” umocnił się po lepszych danych dotyczących przemysłu w USA oraz danych o rozpoczętych budowach nowych domów w USA, a przed przemówieniem Yellen podczas sympozjum w Jackson Hole.

Akcje

Europejskie akcje zyskały wczoraj na wartości. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 9386, France 40 (CAC) do poziomu 4287, a EU Stocks 50 (ESX) do poziomu 3120

Towary

Pszenica (CRN) wzrosła do poziomu 363.63 dolarów amerykańskich za buszel, kiedy prognozy dotyczące jej plonów szacowane są przez rząd USA.

 

Para dnia i Opcje FX

Złoto (XAU) zanotowało największy spadek w tym miesiącu, tracąc 1,4% i spadając z poziomu 1290 do poziomu 1272, ponieważ inwestorzy spodziewają się silnego dolara przed przemówieniem Yellen na sympozjum w Jackson Hole.

Inwestorzy w opcje powinni tworzyć stelaż (Straddle) na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie przesuwała się w którymkolwiek kierunku, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Straddle tworzy się poprzez zakup opcji at-the-money Put oraz Call.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s