Dolar umacnia się na całej linii

Euro (EUR) spadło dzisiaj rano do poziomu 1.3205 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Europejski Bank Centralny (ECB) zasygnalizował możliwość wprowadzenia kolejnych instrumentów pobudzających gospodarkę. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed ogłoszeniem niemieckiego indeksu (IFO).

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 104.25 w stosunku do jena japońskiego (JPY). „Zielony” jest wciąż najsilniejszą walutą od czasu posiedzenia w Jackson Hole, na którym Janet Yellen zwiększyła spekulacje o wcześniejszym podwyższeniu poziomu stóp procentowych, jeżeli poprawi się sytuacja na rynku pracy.

Akcje

 

Akcje amerykańskie odnotowały swoje nowe maksimum, ponieważ gospodarka USA wydaje się poprawiać się szybciej, niż spekulowano. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1994, US 30 (DOW) wzrósł do poziomu 17048, a notowania US Tech (NDQ) osiągnęły poziom 4072.

 

Towary

 

Soja (SOY) straciła na wartości do swojego czteroletnigo minimum na poziomie 1031.88 dolarów amerykańskich, po zebraniu obfitych plonów tego towaru.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) spadło do poziomu 1274, po czym odbiło się do poziomu 1280 w piątek,  po przemówieniu Yellen na posiedzeniu w Jackson Hole. Jako, że zmienność ceny złota jest niewielka, inwestorzy w opcje poszukują innych korzystnych strategii, by zyskać na wahaniach rynku.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie tzw. strategii stelaża (Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Strategię stelaża (Straddle) można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje Call.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s