Akcje US 500 (SPI) osiągają maksimum wszech czasów

Euro (EUR) odnotowało nowe jedenastomiesięczne minimum na poziomie 1.3178 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para walutowa straciła na wartości po tym, jak dane niemieckiego indeksu (IFO) okazały się gorsze, niż oczekiwano.

 

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 103.88 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ amerykańskie dane o sprzedażach nowych domów okazały się niższe. Dzisiaj zostanie ogłoszony amerykański wskaźnik zamówień na dobra trwałe oraz wskaźnik zaufania konsumentów USA.

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały wczoraj na wartości, a indeks US 500 (SPI) po raz pierwszy osiągnął poziom 2000. Notowania US 30 (DOW) oraz US Tech (NDQ) odnotowały nowe maksymalne wartości na poziomach 17100 oraz 4078.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) utrzymuje swój poziom 93.50 dolarów amerykańskich, w oczekiwaniu na środowy raport o zasobach tego towaru.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) wzrósł do poziomu 1.6597 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po gorszych danych o sprzedażach nowych domów w USA.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.  Strategię Back Spread Strategy można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Put przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Put w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s