Euro pod presją przed jutrzejszym raportem o inflacji

Euro (EUR) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i osiągnęło już swój najniższy poziom od września 2013 na poziomie 1.3152, przed jutrzejszym ogłoszeniem danych o inflacji w Strefie Euro. Wspólna waluta traci na wartości, ponieważ inwestorzy spodziewają się słabej publikacji, po tym, jak ostatnie wskaźniki ekonomiczne dla Strefy Euro zawiodły ich oczekiwania oraz w związku z tym, że Europejski Bank Centralny (EBC) może dodać więcej środków stymulacyjnych.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł z poziomu 103.74 do poziomu 104.16 w stosunku do jena japońskiego (JPY) i obecnie jest notowany około poziomu 104.00. Jen japoński pozostaje pod presją, przed jutrzejszym ogłoszeniem poziomu kwartalnego PKB dla USA.

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały wczoraj na wartości, ponieważ amerykańska gospodarka ulega szybszej poprawie. Indeks US 500 (SPI) po raz pierwszy przekroczył poziom 2000, podczas, gdy US 30 (DOW) odnotował nowe maksimum na poziomie 17129, a notowania US Tech (NDQ) sięgają okolic swojego maksimum wszech czasów na poziomie 4075.

 

Towary

 

Cukier (SGR) zyskał wczoraj na wartości odbijając się z poziomu 15.29 do poziomu 15.72 centów amerykańskich, tym samym przerywając swój „niedźwiedzi” trend, trwający od ponad dwóch miesięcy. Zapotrzebowanie na cukier musiałoby przewyższyć zasoby tego towaru o 3 miliony ton, żeby jego cena znacząco wzrosła.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) wzrosło do poziomu 1290, po czym  spadło do poziomu 1280 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) wczoraj, ponieważ rozmowy Rosji i Ukrainy przebiegły pozytywnie, a napięcie na Bliskim Wschodzie osłabło.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii stelaża (Straddle) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary zmienią się jakkolwiek, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię stelaża można utworzyć kupując opcje at-the-money Put oraz opcje Call.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s