Złoto zyskuje przez wzrost napięcia na Ukrainie

Euro (EUR) straciło wcześniejsze zyski i spadło do poziomu 1.3159 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje niepewna ponieważ dane z USA okazały się lepsze niż oczekiwano, co umocniło pozycję dolara. Dzisiaj zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji CPI w Strefie Euro, a jego spekulowany poziom wynosi 0.3%. Euro potrzebuje publikacji bardzo dobrych danych, żeby umocnić swoją pozycję.

 

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój spadkowy trend w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ napięcie pomiędzy Rosją a Ukrainą nie słabnie, co sprawia, że rośnie zainteresowanie inwestorów bezpiecznymi aktywami.

 

Akcje

 

Indian 50 (IND) odnotował swoje nowe maksimum na poziomie 8026 dolarów amerykańskich. Indeks odbył swój największy rajd w ciągu ostatniego miesiąca i zyskuje na wartości nieprzerwanie od prawie siedmiu miesięcy.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbyła wczoraj swój rajd i zyskała na wartości odbijając się z poziomu 93.44 aż do poziomu 94.82 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne zyskują na wartości, ponieważ amerykańska gospodarka rozwija się, zwiększając tym samym popyt na ropę.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) wzrosło do swojego tygodniowego maksimum na poziomie 1296 dolarów amerykańskich za uncję, ponieważ napięcie geopolityczne na Ukrainie zwiększyło wśród inwestorów popyt na bezpieczne aktywa.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii byka (Bull Call Spread) na parze XAUUSD i zyskać, jeśli notowania pary będą kontynuowały swój zwyżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię byka można utworzyć kupując opcje in-the-money Call przy jednoczesnej sprzedaży opcji out-of-the-money Call.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s