Płynność wzrasta przed konferencją ECB

Euro (EUR) odbiło się ze swojego rocznego minimum na poziomie 1.3109 do poziomu 1.3159 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta wciąż ma niskie notowania przed dzisiejszą konferencją Europejskiego Banku Centralnego (ECB). Inwestorzy spekulują, że Mario Draghi może ogłosić na konferencji wprowadzenie nowych środków stymulujących, żeby wesprzeć europejską gospodarkę.

 

Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego dziewięciomiesięcznego maksimum na poziomie 104.73 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen odzyskał część swoich strat w oczekiwaniu na amerykański raport o zatrudnieniu w sektorze pozarolniczym., który zostanie ogłoszony dzisiaj o 14:15. Lepsze dane niż oczekiwane mogą przyspieszyć rozwój amerykańskiej gospodarki oraz spowodować wcześniejsze podwyższenie poziomu stóp procentowych przez Fed.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje osiągnęły wczoraj swoje nowe maksimum, po czym znowu straciły na wartości. Wiele znaków wskazuje na poprawę amerykańskiej gospodarki, więc inwestorzy rozglądają się za bardziej ryzykownymi aktywami. Notowania US 500 (SPI) wzrosły do poziomu 2010, US 30 (DOW) do poziomu 17150, a indeks US Tech (NDQ) osiągnął poziom 4113 po czym spadł do poziomu 4062.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbiła się ze swojego minimum na poziomie 92.67 aż do poziomu 95.86 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne zyskały na wartości w oczekiwaniu na ogłoszenie stanu ich zapasów, które nastąpi dzisiaj o godzinie 17:00. Inwestorzy spekulują o zmniejszeniu zapasów ropy naftowej.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) stracił na wartości, spadając do swojego ośmiomiesięcznego minimum na poziomie 1.6438 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Funt stracił ponad 200 pipsów od początku tego tygodnia w związku z niepokojami o niepodległość Szkocji. Niepokoje te okazały się na tyle poważne, że przesłoniły lepszy, niż oczekiwano, indeks aktywności sektora wytwórczego PMI.

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii niedźwiedzia (Bear Put Spread) na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię niedźwiedzia można utworzyć kupując opcje in-the-money Put przy jednoczesnej sprzedaży opcji out-of-the-money Put.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s