Funt pod presją przed przemówieniem Carneya

Euro (EUR) spadło do swojego nowego czternastomiesięcznego minimum z poziomu 1.2950 do poziomu 1.2880 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) pomimo pozytywnych danych dotyczących niemieckiego bilansu handlowego. Para walutowa pozostaje pod presją od czasu, gdy Europejski Bank Centralny (ECB) niespodziewanie obciął stopy procentowe z poziomu 0.15% do poziomu 0.05%.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł dzisiaj do swojego maksimum od czasu października 2008 w stosunku do jena japońskiego (JPY) osiągając tym samym poziom 106.33. „Zielony” umocnił się, ponieważ inwestorzy oczekują, że w tym tygodniu ukażą się lepsze dane z raportów o bezrobociu oraz o sprzedaży detalicznej w USA.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje straciły wczoraj na wartości. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1997, US 30 (DOW) do poziomu 17074, a notowania US Tech (NDQ) osiągnęły poziom 4085.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła wczoraj do swojego dziewięciomiesięcznego minimum na poziomie 91.80 dolarów amerykańskich, po czym odbiła się do poziomu 92.80 w związku z niskim popytem na ten surowiec.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) kontynuuje swój „niedźwiedzi” trend w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i jest teraz notowany w okolicach swojego minimum od listopada 2013, na poziomie 1.6077. Dziś zostanie ogłoszony miesięczny raport o produkcji przemysłowej w Wielkiej Brytanii, inwestorzy spodziewają się lepszych danych tego raportu, a w tym samym czasie szef Banku Anglii (BoE)  wypowie się w Liverpoolu na temat przyszłości brytyjskiej gospodarki. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s