USDJPY na sześcioletnim maksimum

Euro (EUR) wzrosło z poziomu 1.2858 do poziomu 1.2940 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odnotowała swój największy wzrost od lipca, po osiągnięciu swojego czternastomiesięcznego minimum. Dzisiaj zostanie ogłoszony indeks produkcji przemysłowej we Francji, inwestorzy spekulują o gorszych danych niż prognozowano.

 

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe sześcioletnie maksimum w stosunku do jena japońskiego (JPY) na poziomie 106.45. Jen spadł po ogłoszeniu  gorszego niż oczekiwano raportu o zamówieniu na  sprzęt, maszyny i urządzenia.

Akcje amerykańskie straciły wczoraj na wartości, kiedy po przedstawieniu nowych produktów Apple indeks US Tech (NDQ) sięgnął okolic swojego maksimum wszechczasów na poziomie 4110, a następnie spadł do poziomu 4052. Kurs US 500 (SPI) spadł do poziomu 1983, a notowania US 30 (DOW) osiągnęły poziom 16983.

 

Towary

 

Złoto (XAU) spadło wczoraj do swojego trzymiesięcznego minimum na poziomie 1247, ponieważ inwestorzy szukają obecnie bardziej ryzykownych aktyw.

 

Para dnia i Opcje FX

 

 

Dolar australijski (AUD) stracił na wartości w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 0.9159. Kurs waluty australijskiej względem dolara amerykanskiego spadł poniżej dwustudniowej średniej kroczącej, za sprawą gorszych gorszych wyników wskaźnika nastroju konsumentów w Australii.  Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze AUDUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s