Euro pod presją przed przemówieniem Draghiego

Euro (EUR) spadło wczoraj do poziomu 1.2916 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro pozostaje pod presją w oczekiwaniu na dzisiejsze przemówienie szefa Europejskiego Banku Centralnego (ECB) na forum finansowym Eurofi w Mediolanie. Prezes ECB wypowie się na temat stanu gospodarki w Strefie Euro oraz opowie o nowych środkach stymulacyjnych, które mogą zostać użyte.

 

Dolar amerykański (USD) spadł dzisiaj w stosunku do jena japońskiego (JPY) do poziomu 107.00 po raz pierwszy od września 2008. „Zielony” kontynuuje swój trend „byka”, pomimo lepszej niż oczekiwano publikacji japońskiego indeksu BSI nastrojów w branży przemysłowej. Dzisiaj w USA zostanie ogłoszona liczba podań o zasiłek dla bezrobotnych.

 

Akcje

 

Akcje europejskie zyskały na wartości, ponieważ inwestorzy poszukują bardziej ryzykownych aktywów. Indeks Germany 30 (DAX) utrzymuje poziom 9730, France 40 (CAC) spadł do poziomu 4471, a notowania EU Stocks 50 (ESX) spadły do poziomu 3258.

 

Towary

 

Złoto (XAU) spadło wczoraj do swojego nowego trzymiesięcznego minimum na poziomie 1240, w oczekiwaniu na wypowiedź Obamy na temat Państwa Islamskiego.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar nowozelandzki (NZD) spadł do swojego siedmiomiesięcznego minimum na poziomie 0.8186 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Bank Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) zapowiedział utrzymanie poziomu stóp procentowych na niezmienionym poziomie przez dłuższy czas, co pozwoliło obniżyć prognozowaną inflację i utrzymać kurs nowozelandzkiej waluty na słabym poziomie.  Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie strategii Back Spread Strategy z opcjami Puts na parze NZDUSD i zyskać, jeśli notowania pary utrzymają swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. Strategię Back Spread Strategy z opcjami Puts można utworzyć sprzedając opcje at-the-money Puts przy jednoczesnym zakupie opcji out-of-the-money Puts w podwójnej ilości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s