Rosyjski rubel na rekordowym minimum

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.2815 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), a jego opór znajduje się na poziomie 1.2870. Mario Draghi oświadczył wczoraj, że EBC będzie uważnie kontrolował bilans w celu uniknięcia deflacji.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 38.8350 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB). Rubel spadł do rekordowego minimum, ponieważ ropa straciła na wartości oraz w związku z perspektywami, że Fed może w najbliższym czasie podnieść poziom stóp procentowych. Te dwa wydarzenia mają duży wpływ na wartość tej pary walutowej.

 

Akcje

 

US 100 (FTS) spadł do swojego miesięcznego minimum na poziomie 6731, ponieważ Tesco podało w pierwszej połowie swojego sprawozdania zawyżone wyniki finansowe o 250 milionów funtów.

 

Towary

 

Soja (SOY) spadła do swojego 4-letniego minimum na poziomie 930 dolarów amerykańskich za buszel, ponieważ inwestorzy sceptycznie podchodzą do zmniejszonego popytu na ten surowiec z Chin.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) odbiło się ze swojego 8-miesięcznego minimum na poziomie 1208 do poziomu 1220 dolarów amerykańskich za uncję. Wartość szlachetnego metalu jest niepewna, ponieważ inwestorzy ważą wzrost globalnej gospodarki i popyt na bezpieczne aktywa.

Jeśli złoto będzie utrzymywać swój spadkowy trend, to inwestorzy w opcje powinni kupować opcje PUT na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie kontynuować ten trend, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s