Euro poniżej 1.28, a Kiwi poniżej 80 centów

Euro (EUR) spadło do swojego 14-miesięcznego minimum na poziomie 1.2763 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie znajduje się poniżej poziomu 1.28, ponieważ niemiecki indeks IFO spada bardziej niż przypuszczano co wywołuje spekulacje, że EBC może dodać więcej środków stymulacyjnych.

 

Dolar amerykański (USD) odbił się do poziomu 109.33 z poziomu 108.48 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości, ponieważ  Japonia chce wzrostu inflacji do poziomu 2%, kiedy obecnie nie udało się zwiększyć wolumenu eksportu.

 

Akcje

 

Akcje amerykańskie odbyły rajd po publikacji raportu dotyczącego sprzedaży nowych domów w USA, który okazał się lepszy niż przypuszczano, napędzając wzrost amerykańskiej gospodarki. Indeks US 500 (SPI) odbił się z poziomu 1970 do poziomu 1992, a US Tech (NDQ) wzrósł z poziomu 4032 do poziomu 4089.

 

Towary

 

Gaz ziemny (NGS) wzrósł z poziomu 3.791 do poziomu 3.969 dolarów amerykańskich. Gaz zyskał na wartości, ponieważ dzisiaj Amerykańska Agencja Informacji Energetycznej (EIA) ogłosi ile metrów sześciennych zapasów tego towaru znajduje się pod ziemią. Prognozy wskazują na 98 mld metrów sześciennych zapasów.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar nowozelandzki (NZD) spadł do rocznego minimum na poziomie 0.7982 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). „Kiwi” spadło poniżej 80 centów po tym jak prezes Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ) oświadczył, że obecny poziom walut nie może być ani uzasadniony ani możliwy do utrzymania. Będziemy mogli obserwować działanie ze strony RBNZ w najbliższym czasie, które będzie mogło spowodować jeszcze większy spadek tej pary walutowej.

Inwestorzy w opcje mogą wykorzystać spadkowy trend na parze NZDUSD kupując opcje PUT z ograniczeniem ryzyka do wpłaconej premii.

3 komentarze do “Euro poniżej 1.28, a Kiwi poniżej 80 centów

  1. Reblogged this on O finansach i biznesie and commented:
    A tak wygląda sytuacja na światowych rynkach akcji, walutowym i towarów. Mam nadzieję, że wzrosty na Wall Street będą jeszcze trwały.

    Dobre wieści z rynków kapitałowych oznaczają dobre wieści z gospodarki. Kryzysu chyba wszyscy mają dość.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s