Euro na 2-letnim minimum

Euro (EUR) kontynuuje swój spadek wartości osiągając 2-letnie minimum na poziomie 1.2697 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro utrzymuje swój zniżkowy trend, ponieważ dolar amerykański umacnia się na całej linii dzięki spekulacjom, że Fed może podnieść stopy procentowe przed jego odpowiednikami.

 

Dolar amerykański (USD) powrócił z poziomu 109.34 do niskiego poziomu 108.46 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości po tym jak Japonia zasygnalizowała, że nie będzie dokonywać zmian w publicznym funduszu emerytalnym.

 

Akcje

 

Akcje amerykańskie straciły wczoraj na wartości, ponieważ inwestorzy odeszli od akcji z powodu wzrostu napięć na Bliskim Wschodzie oraz przez to, że akcje Apple’a straciły na wartości.

 

Towary

 

Soja (SOY) spadła do swojego najniższego poziomu od 2010 roku, czyli do 918.60 dolarów amerykańskich, ponieważ wzrosły zapasy tego towaru na rynkach.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) osiągnęło swoje 9-miesięczne minimum na poziomie 1206 po czym odbiło się do poziomu 1228 dolarów amerykańskich za uncję. Szlachetny metal zyskał na wartości, po tym jak globalne akcje straciły na wartości, a napięcie na Bliskim Wschodzi wzrasta, co powoduje zwiększenie zainteresowania bezpiecznymi aktywami.

Inwestorzy w opcje powinni korzystać z obecnego kursu pary XAUUSD kupując opcje CALL z  ograniczeniem ryzyka do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s