Euro na nowym 23-miesięcznym minimum

Euro (EUR) rozpoczęło trading w tym tygodniu od spadku do poziomu 1.2665, czyli do nowego 23-miesięcznego minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta obecnie zostaje pod presją przed publikacją niemieckiego wskaźnika cen konsumpcyjnych CPI, która będzie miała miejsce dzisiaj o godz. 14:00 i jej prognozy wskazują spadek o 0.1%.

Dolar amerykański (USD) osiągnął nowe 6-letnie maksimum w stosunku do jena japońskiego (JPY) na poziomie 109.65 dzisiaj rano. „Zielony” umacnia się dzięki szybszemu wzrostowi amerykańskiej gospodarki. Dzisiaj poznamy miesięczny indeks podpisanych umów sprzedaży domów w USA, którego prognozy wskazują spadek o 0.4%.

 

Akcje

 

Akcje amerykańskie straciły na wartości w piątek, ponieważ inwestorzy rzucili się na zyski przed zamknięciem trzeciego kwartału. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1970, US 30 (DOW) do poziomu 16983, a US Tech (NDQ) do poziomu 4037.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 92.94, ponieważ obawy o jej dostawy z powodu napięć na Bliskim Wschodzie zostały złagodzone.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Euro (EUR) utrzymuje zakres związany z najniższym poziomem od lipca 2014 w stosunku do funta brytyjskiego (GBP). Funt umocnił się, ponieważ Carney stwierdził, że podwyżka stóp procentowych w Wielkiej Brytanii jest już coraz bliżej.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze EURGBP i korzystać jeśli para będzie tracić na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s