Hong Kong 50 mocno stracił na wartości

Euro (EUR) wzrosło z poziomu 1.2665 do poziomu 1.2689 wczoraj, w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Para znajdowała się pod presją, przed dzisiejszą publikacją raportu dotyczącego inflacji w Strefie Euro. Poza tym Europejski Bank Centralny (EBC) oznajmił, że  dewaluacja euro nie jest częścią działań jego polityki, przez co inwestorzy wierzą, że ECB zatwierdzi to dopiero w celu zwiększenia konkurencyjności eksportu oraz poziomu inflacji.

 

Dolar amerykański (USD) osiągnął 6-letnie maksimum na poziomie 109.74 po czym spadło do poziomu 109.39 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Dolar kontynuuje swoje umocnienie pomimo lepszej niż oczekiwano publikacji rocznego raportu dotyczącego sprzedaży detalicznej w Japonii. Dzisiaj o godz. 16:00 poznamy raport dotyczący zaufania konsumentów w USA, który prognozowany jest na poziomie 92.2.

 

Akcje

 

Indeks Hong Kong 50 (HSX) spadł do poziomu 22860, a Japanese 225 (NKI) do poziomu 16187, ponieważ japoński raport dotyczący produkcji przemysłowej pokazał spadek do -1.5%, kiedy jego prognozy pokazywały poziom 0.2%.

 

Towary

 

Soja (SOY) zyskała wczoraj na wartości najbardziej od dwóch tygodniu, osiągając poziom 923.63 centów za buszel. Soja straciła w tym roku na wartości 29 proc., ponieważ raporty dotyczące jej zapasów pokazywały wzrost.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar australijski (AUD) odbił się do poziomu 0.8752 dzisiaj rano w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po czym osiągnął swoje 8-miesięczne minimum na poziomie 0.8684. „Aussie” nadal znajduje się pod presją, ponieważ jutro zostanie opublikowany roczny raport dotyczący sprzedaży detalicznej w Australii, którego prognozy wskazują wzrost o 0.4%.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze AUDUSD i korzystać, jeśli para będzie traciła na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

1 komentarz do “Hong Kong 50 mocno stracił na wartości

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s