Ropa traci na wartości, a inwestorzy czekają na NFP

Euro (EUR) wzrosło wczoraj do poziomu 1.2860 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) nie wspomniał o wielkości aktywów, które zamierza kupić, ale stwierdził, że będzie ona na tyle spora, żeby znacznie wpłynąć na rozszerzenie bilansu EBC.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje korektę wzrostów osiągając wczoraj poziom 108.00 w stosunku do jena japońskiego (JPY) przed publikacją raportu NFP i pomimo lepszych danych dotyczących zasiłków dla bezrobotnych w USA, które pokazały ilość 287 tys., kiedy prognozy wskazywały ilość 299 tys. Jen zyskał  na wartości, kiedy wicepremier Japonii powiedział, że kontynuacja spadku wartości tej waluty ma zły wpływ na wiele firm ze względu na wzrost cen energii. Dzisiaj o godzinie 14:30 poznamy raport dotyczący zatrudnienia w sektorze pozarolniczym, który prognozowany jest na poziomie 216 tys. nowych miejsc pracy w tym sektorze.

 

Akcje

 

Europejskie akcje tracą  na wartości drugi dzień z rzędu, ponieważ Mario Draghi nie wprowadził specjalnego programy stymulacyjnego w celu ożywienia europejskiej gospodarki. Indeks Germany 30 (DAX) spadł do poziomu 9165, France 40 (CAC) do poziomu 4227, a EU Stocks 50 (ESX) do 3086.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do swojego najniższego poziomu od 17 miesięcy czyli 88.20 dolarów amerykańskich za baryłkę, po czym odbiła się z powrotem do poziomu 91.53, kiedy zmniejszył się popyt na ropę.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar kanadyjski (CAD) wzrósł do poziomu 1.1070 po czym powrócił do poziomu 1.1176, ponieważ raport podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA okazał się lepszy niż przypuszczano. „Lonnie” znajduje się pod presją, ponieważ dzisiaj o godz. 14:30 opublikowany zostanie bilans handlowy Kanady, którego prognozy pokazują poziom 1,5 mld, podczas gdy amerykański wskaźnik ISM-nieprodukcyjny prognozowany jest  na poziomie 58.5.

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Call na parze USDCAD i korzystać, jeśli para będzie zyskiwać na wartości, przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s