Euro osiąga nowe minimum na poziomie 1.25

Euro (EUR) straciło na wartości i obecnie jest notowane na poziomie 1.2500 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta straciła na wartości po ujawnieniu w piątek lepszych danych z raportu o zatrudnieniu w USA, które wskazują na poprawę amerykańskiej gospodarki i mogą być zapowiedzią, wcześniejszego niż oczekiwano, podwyższenia poziomu stóp procentowych.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł z poziomu 108 aż do poziomu 109.89 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości w związku z poprawą amerykańskiej gospodarki, więc Bank Japonii (BoJ) będzie kontynuował swoje bezprecedensowe luzowanie polityki monetarnej.

 

Akcje

 

Indeks Hong Kong 40 (HSX) rozpoczął sesję spadkiem, osiągając poziom 22506, po czym zaczął się odbijać. Inwestorzy oczekują, że notowania tych akcji wzrosną, kiedy protestujący nawiążą dialog z przedstawicielami władzy.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbiła się ze swojego siedemnastomiesięcznego minimum na poziomie 88.20 aż do poziomu 91.78 dolarów amerykańskich. Wzrost zapasów tego towaru na rynku obniżył jego cenę do poziomu 89.75.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) odbił się z poziomu 1.1070 aż do poziomu 1.1269 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD), odnotowując tym samym swoje nowe sześciomiesięczne maksimum. „Loonie” spadł o 200 pipsów po niespodziewanym ogłoszeniu kanadyjskiego deficytu handlowego, który wynosi 0.6 miliarda. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze USDCAD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s