„Zielony” traci na wartości

Euro (EUR) odbiło się ze swojego dwuletniego minimum na poziomie 1.25 aż do poziomu 1.2674 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Dolar odbył w ciągu ostatnich miesięcy swój rajd w stosunku do kilku walut i wygląda na to, że jego kurs musi osłabnąć, by uzyskać kolejny katalizator wzrostu.

 

Dolar amerykański (USD) spadł do poziomu 108.53 w stosunku do jena japońskiego (JPY) tracąc tym samym około 140 pipsów. Jen wzrósł w oczekiwaniu na konferencję prasową Banku Japonii (BoJ). Ekonomiści przewidują, że prezes BoJ będzie kontynuował swoją dotychczasową politykę monetarną.

 

Akcje

 

Notowania akcji amerykańskich spadły ze swoich maksymalnych wartości, ponieważ inwestorzy zwracają się w kierunku bezpiecznych aktywów. Indeks US 500 (SPI) jest obecnie notowany w okolicy poziomu 1953, a US Tech (NDQ) około poziomu 4005.

 

Towary

 

Soja (SOY) odbiła się z poziomu 909 aż do poziomu 942 dolarów amerykańskich, ponieważ światowe zapasy tego towaru mogą wzrosnąć.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) zyskał na wartości około 150 pipsów i osiągnął poziom 1.6098 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Kurs funta wzrósł gdy dolar został już wyceniony przez inwestorów. Dzisiaj o 10:30 zostanie ogłoszony miesięczny raport o produkcji przemysłowej w  Wielkiej Brytanii. Inwestorzy oczekują poprawy jego danych. Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze GBPUSD i zyskać, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s