Rubel osiąga nowe maksimum

Euro (EUR) umocniło się względem dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 1.2760. Wspólna waluta kontynuuje swój zwyżkowy trend, ponieważ Fed uważa, że mocniejszy dolar może zaszkodzić amerykańskiej gospodarce, podczas gdy gospodarki innych państw słabną.

 

Dolar (USD) wzrósł do poziomu 40.15 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB). Centralny Bank Rosji (CBRF) zainwestował 1.75 miliarda dolarów w zakup rosyjskiej waluty, w celu uniknięcia ewentualnej dalszej deprecjacji rubla. Rubel traci na wartości, ponieważ Unia Europejska i USA nałożyli kolejne sankcje na Rosję, w związku z którymi inwestorzy pozbywają się rosyjskiej waluty.

 

Akcje

Amerykańskie akcje zyskały na wartości po zapowiedzi Fed, że stopy procentowe pozostaną na niskich poziomach jeszcze przez dłuższy czas. Indeks US 500 (SPI) wzrósł z poziomu 1917 aż do poziomu 1965, US Tech (NDQ) zyskał na wartości 2% osiągając tym samym poziom 4044, a notowania US 30 (DOW) wzrosły do poziomu 16936.

Towary

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 87 dolarów amerykańskich i osiągnęła swoje nowe 17-miesięczne minimum na poziomie 86.83 dolarów amerykańskich. Surowce energetyczne straciły jeszcze bardziej na wartości w związku ze znaczącym wzrostem ich zapasów.

 

Para dnia i Opcje FX

 Złoto (XAU) kontynuuje swój trend „byka”. Notowania XAU wzrosły do poziomu 1225 z 1204. Metal szlachetny zyskał na wartości po tym, jak członkowie Fed wyrazili przekonanie iż stopy w USA pozostaną dłużej na niskim poziomie, wpływając w ten sposób na osłabienie kursu dolara.

 

 

Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą rozważyć zakup opcji Call na parze XAUUSD. Inwestycja przyniesie zysk  jeśli notowania pary XAUUSD dalej wzrosną, jednocześnie ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s