Ropa naftowa WTI na dwuletnim minimum

Euro (EUR) spadło wczoraj z poziomu 1.2790 do poziomu 1.2663 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po tym, jak minister finansów Niemiec, Wolfgang Shaeuble, wyraził opinię odmienną, od wypowiedzi prezesa Europejskiego Banku Centralnego (ECB), na temat kolejnych kroków, które muszą być podjęte w przypadku dalszego osłabienia gospodarki w Stefie Euro. Międzynarodowy Fundusz Walutowy (IMF) oszacował na 40 proc. ryzyko, że Strefa Euro popadnie w trzecią recesję od roku 2008.

 

Dolar amerykański (USD) odnotował swój największy spadek od lutego 2014 w stosunku do jena japońskiego (JPY) po wyrażonym  przez Rezerwę Federalną niepokoju, że osłabienie ekonomiczne w Strefie Euro w połączeniu z sytuacją w Chinach oraz obecną aprecjacją dolara mogą mieć negatywny wpływ na transakcje eksportowe USA i utrzymać inflację poniżej poziomu 2 proc. na długi czas.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje straciły na wartości w związku z obawami, że amerykański eksport może wpłynąć negatywnie na stan gospodarki w Strefie Euro w połączeniu z obecną aprecjacją dolara. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1914, US 30 (DOW) do poziomu 16527, a notowania US Tech (NDQ) sięgnęły poziomu 3941.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do swojego dwuletniego minimum na poziomie 83.59 dolarów amerykańskich w związku ze spekulacjami, że amerykański koncern naftowy US Oil posiada zapasy niemal sześciokrotnie większe od udokumentowanych. Ropa Brent (BRT) spadła do swojego czteroletniego minimum na poziomie 88.08.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar kanadyjski (CAD) spadł do poziomu 1.1190 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ dane raportu o zasiłkach dla bezrobotnych okazały się lepsze niż oczekiwano. „Loonie” pozostaje pod presją przed dzisiejszym ogłoszeniem poziomu stopy bezrobocia w Kanadzie.

 

Inwestorzy zainteresowani opcjami mogą rozważyć zakup opcji Call na parze USDCAD i spodziewać się zysków, jeśli notowania tej pary walutowej utrzymają swój wzrostowy trend, równocześnie ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s