Rubel spada, ropa wciąż traci na wartości

Euro (EUR)  odbiło się wczoraj z poziomu 1.2730 do poziomu 1.2630 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Inwestorzy oraz analitycy z Niemiec wyrażają swój pesymizm odnośnie przyszłości niemieckiej gospodarki, ponieważ indeks instytutu ZEW (sentyment ekonomiczny) osiągnął poziom znacznie niższy od oczekiwanego. Indeks europejskiej produkcji przemysłowej również okazał się gorszy niż się spodziewano. Dzisiaj prezes Europejskiego Banku Centralnego (ECB) Mario Draghi wystapi podczas otwarcia    Dni Kultury Europejskiej 2014 we Frankfurcie. Prezes ECB wypowie się na temat ewentualnego wprowadzenia w przyszłości dodatkowych środków stymulacyjnych.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł do swojego 12-miesięcznego maksimum na poziomie 40.9632 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB), ponieważ dane raportu o inflacji okazały się lepsze niż spekulowano. Dzisiaj zostanie ogłoszony trzymiesięczny indeks średnich dochodów w Wielkiej Brytanii, a także wskaźnik brytyjskiej stopy bezrobocia. Inwestorzy spodziewają się lepszych danych obu raportów.

 

Akcje

 

Akcje azjatyckie zyskały na wartości po ogłoszeniu rozczarowujących  danych o europejskiej gospodarce. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 15082, Hong Kong 50 (HSX) do poziomu 23110, notowania China 50 (CNX) osiągnęły poziom 7154, a India 50 (IND) wzrosły do poziomu 7945.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do swojego dwuletniego minimum na poziomie 81.32 dolarów amerykańskich, ponieważ popyt na ten surowiec spadł do poziomu najniższego od pięciu lat.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) spadł wczoraj do poziomu 1.5888 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po ujawnieniu lepszych danych o brytyjskiej inflacji. Dzisiaj w Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszony wskaźnik stopy bezrobocia oraz indeks średnich dochodów.

 

Traderzy inwestujący w opcje mogą rozważyć zakup opcji Put na parze GBPUSD i zyskać, jeżeli notowania tej pary walutowej stracą na wartości, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s