Dolar zyskał na wartości

Euro (EUR) spadło do poziomu 1.2705 po czym odbiło się do poziomu 1.2803 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po wczorajszym wzroście jego poziomów wsparcia i oporu. Europejski Bank Centralny (ECB) uprzedził o możliwości wprowadzenia nowych środków stymulacyjnych, jeżeli pojawi się potrzeba wsparcia rozwoju gospodarki w Strefie Euro.

 

Amerykański dolar (USD) wzrósł do poziomu 106.49 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ poziomy amerykańskich wskaźników ekonomicznych okazały się gorsze od oczekiwanych. Dzisiaj na konferencji w Bostonie prezes Fed Janet Yellen wypowie się na temat  sytuacji ekonomicznej USA i być może ujawni prognozy jej dalszego rozwoju.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały wczoraj na wartości, po tym jak raport dotyczący produkcji przemysłowej w USA oraz  miesięczny indeks produkcji przemysłowej okazały się lepsze niż oczekiwano. Notowania US 500 (SPI) wzrosły do poziomu 1869, US 30 (DOW) wzrosły do poziomu 16113, a indeks The US Tech (NDQ) osiągnął poziom 3786.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbiła się do poziomu 84.83 dolarów amerykańskich po osiągnięciu swojego nowego minimum na poziomie 79.98 dolarów, pomimo raportu  ujawniającego większe zapasy tego surowca niż spekulowano.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) wzrósł wczoraj do poziomu 1.6108 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) pomimo ogłoszenia lepszych wskaźników ekonomicznych USA. Inwestorzy uważają, że funt szterling może być niedowartościowany w oczekiwaniu na dane o średnich dochodach w Wielkiej Brytanii oraz po tym, jak w środę ogłoszono lepsze niż spekulowano dane raportu o zatrudnieniu.

 

Inwestorzy zainteresowani opcjami powinni rozważyć zakup opcji Call na parze GBPUSD aby zyskać, jeżeli notowania tej pary utrzymają swój zwyżkowy trend, ograniczając jednocześnie ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s