Rubel na nowym minimum, Moody’s obniża rating Rosji

Euro (EUR) odbiło się do poziomu 1.2836 i utrzymało na nim przez jakiś czas, po czym spadło do poziomu 1.2735 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta balansuje pomiędzy wzrostem a spadkiem w oczekiwaniu na czwartkowe posiedzenie Rady Europejskiej, na którym przywódcy europejskich państw poruszą temat sytuacji ekonomicznej w Strefie Euro.

 

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój zniżkowy trend już kolejny dzień z rzędu w stosunku do jena japońskiego (JPY) i jest teraz notowany w okolicach poziomu 107.30. Jen stracił na wartości w związku z możliwym wzrostem ilości akcji kupowanych przez japoński fundusz emerytalny.

 

Akcje

 

Światowe akcje odzyskały część swoich ogromnych zeszłotygodniowych strat. Notowania akcji przeżyły krach, ponieważ inwestorzy obawiają się możliwego spowolnienia rozwoju światowej gospodarki. Indeks UK 100 (FTS) wzrósł do poziomu 6291, Germany 30 (DAX) wzrósł do poziomu 8858, a notowania US 500 (SPI) zyskały poziom 1893.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbiła się w piątek z poziomu 84.83 dolarów amerykańskich wskutek działań podjętych przez Iran oraz kartel OPEC, chcących zapobiec kolejnym spadkom ceny tego surowca. Towary energetyczne rozpoczęły swoją tygodniową sesję spadkiem i obecnie są notowane w okolicach poziomu 82.43 dolarów.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój rajd w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB) odkąd osiągnął nowe maksimum na poziomie 41.14. Rubel pozostaje pod presją mimo, że Rosja zainwestowała w zeszłym miesiącu 13 miliardów dolarów, aby zapobiec spadkom kursu swojej waluty. Agencja oceny zdolności kredytowej Moody’s obniżyła rating Rosji do poziomu Baa2, a jej prognozy wzrostu gospodarczego dla tego państwa zostały określone jako niekorzystne.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s