Złoto osiąga miesięczne maksimum

Euro (EUR) zyskało na wartości odbijając się z poziomu 1.2730 aż do poziomu 1.2824 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro skorzystało na tym, że inwestorzy spodziewają się późniejszego podniesienia poziomu stóp procentowych przez Fed w związku ze spowolnieniem rozwoju światowej gospodarki.

 

Dolar amerykański (USD) spadł ze swojego maksimum na poziomie 107.38 do poziomu 106.24 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen zyskał na wartości ponieważ notowania azjatyckich akcji spadły, a inwestorzy poszukują obecnie bezpieczniejszych aktywów.

 

Akcje

 

Azjatyckie akcje straciły wczoraj na wartości, ponieważ traderzy oceniają dane o spowolnieniu chińskiej gospodarki, a także dane o zarobkach korporacyjnych w USA. Indeks Japan 255 (NKI) stracił na wartości spadając z poziomu 15208 do poziomu 14787, a China 50 (CNX) jest obecnie notowany w okolicach poziomu 7160.

 

Towary

 

Kukurydza (CRN) odbiła się ze swojego czteroletniego minimum na poziomie 341 aż do poziomu 349 dolarów amerykańskich, ponieważ sucha pogoda mogła zmniejszyć zapasy tego towaru.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) kontynuuje swój rajd i od wczoraj wzrosło już z poziomu 1234 do poziomu 1250 dolarów amerykańskich. Ten metal szlachetny zyskał na wartości, ponieważ inwestorzy obawiają się, że spowolnienie światowego rozwoju ekonomicznego może opóźnić moment podniesienia w USA poziomu stóp procentowych.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję CALL na parze XAUUSD i liczyć na zysk, jeśli para utrzyma swój zwyżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s