Dolar umacnia swój kurs

Euro (EUR) kontynuuje swój spadkowy trend i osiągnęło już swoje tygodniowe minimum na poziomie 1.2632 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta straciła na wartości po tym, jak ogłoszone wczoraj amerykańskie dane wskaźnika inflacji CPI okazały się lepsze niż oczekiwano. Jutro zostanie upubliczniony raport o aktywności sektora wytwórczego PMI w Strefie Euro. Jeśli dane raportu okażą się gorsze od prognozowanych, mogą one obniżyć kurs pary jeszcze bardziej

 

Funt brytyjski (GBP) odnotowuje drugi dzień strat i spadł już ze swojego maksimum na poziomie 1.6183 do poziomu 1.6010 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Funt szterling traci na wartości w miarę jak kurs dolara amerykańskiego umacnia się na całej linii. Dziś o 10:30 zostanie ogłoszony raport o sprzedaży detalicznej w Wielkiej Brytanii,  inwestorzy spekulują o pogorszeniu jego danych.

 

Akcje

 

Indeks US 500 (SPI) wzrósł wczoraj z poziomu 1885 aż do poziomu 1943 osiągając tym samym swoje dwutygodniowe maksimum,  po czym stracił na wartości ze względu na spadek ceny ropy naftowej.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 83.12 do poziomu 80.04 dolarów amerykańskich po ujawnieniu informacji o dodatkowych zapasach tego surowca. Ropa naftowa jest w związku z tym notowana na poziomie najniższym od dwóch lat.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 1.1292 tworząc tym samym swój nowy poziom oporu, po czym spadł do poziomu 1.1182 w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD). Dolar zyskał około 70 pipsów po tym, jak dane kanadyjskiego raportu o sprzedaży detalicznej rozczarowały inwestorów. Para straciła jednak 110 pipsów po konferencji Banku Kanady (BOC), na której wspomniano o możliwości podniesienia poziomu stóp procentowych w najbliższym czasie.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie opcji PUT na parze USDCAD i oczekiwać zysków, jeśli para utrzyma swój zniżkowy trend, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s