Euro rośnie po wynikach stress-testu

Euro (EUR) wzrosło dziś rano w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po tym, jak Europejski Bank Centralny (ECB) ujawnił, lepsze niż spekulowano, wyniki testu warunków skrajnych (stress-test) dla banków w Strefie Euro. Zaledwie 25 banków nie przeszło stress-testu, ale wiele z nich potrzebuje dodatkowego sprawdzianu. Dzisiaj zostanie ogłoszony niemiecki wskaźnik klimatu biznesowego IFO, inwestorzy spekulują o pogorszeniu jego danych.

 

Dolar amerykański (USD) spadł dzisiaj rano do poziomu 107.94 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ amerykańska gospodarka wydaje się rozwijać szybciej niż gospodarki pozostałych państw. „Zielony” kontynuuje swój zwyżkowy trend w stosunku do większości walut głównych w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC, które odbędzie się w tym tygodniu. Dzisiaj zostanie ogłoszony miesięczny indeks podpisanych umów sprzedaży domów w USA, inwestorzy spodziewają się wzrostu tego wskaźnika.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały w piątek na wartości, ponieważ spadek cen ropy naftowej sprowokował wzrost produkcji. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 1959, US 30 (DOW) wzrósł do poziomu 16735, a notowania US Tech (NDQ) osiągnęły poziom 4037.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) straciła w piątek na wartości spadając z poziomu 81.84 do poziomu 80.34 dolarów amerykańskich, ponieważ jej zapasy nadal są bardzo duże, a popyt na ropę spadnie.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) spadło z poziomu 1244 do poziomu 1226, ponieważ inwestorzy spodziewają się, że Bank Rezerw Federalnych zakończy skup obligacji. Uzyskane równolegle, pozytywne wyniki stress-testu dla banków w Strefie Euro, obniżyły u inwestorów zainteresowanie bezpiecznymi aktywami.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję PUT na parze XAUUSD i liczyć na zysk, jeśli para utrzyma swój „niedźwiedzi” trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s