Dolar słabnie przed konferencją FOMC

Euro (EUR) kontynuuje swój trend „byka” osiągając tym samym poziom 1.2764 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ miesięczny raport o zamówieniach na dobra trwałe w USA rozczarował inwestorów. Wspólna waluta pozostaje pod presją przed ogłoszeniem przez Bank Rezerw Federalnych poziomu stóp procentowych. Inwestorzy uważają, że poziom ten nie ulegnie zmianie.

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł wczoraj do poziomu 108.18 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ dane amerykańskiego wskaźnika zaufania konsumentów okazały się lepsze niż oczekiwano, przekraczając tym samym swoje maksimum od stycznia 2008. „Zielony” osłabł w ciągu ostatnich trzech dni w stosunku do wszystkich głównych walut w oczekiwaniu na posiedzenie FOMC zaplanowane na dziś na godzinę 20:00. Inwestorzy porzucili swoje nadzieje na wcześniejsze podwyższenie przez Fed poziomu stóp procentowych.

 

Akcje

 

Akcje amerykańskie zyskały wczoraj na wartości po tym, jak wskaźnik zaufania konsumentów w USA uległ znaczącej poprawie. Notowania US 500 (SPI) wzrosły do poziomu 1980, US 30 (DOW) wzrosły do poziomu 16937, a indeks US Tech (NDQ) sięgnął poziomu 4099.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odbiła się wczoraj do poziomu 81.64 dolarów amerykańskich ze swojego dwuletniego minimum na poziomie 79.44 w oczekiwaniu na dzisiejsze ogłoszenie stanu zapasów tego surowca, a także w związku ze spekulacjami o zmniejszeniu rezerw ropy.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar nowozelandzki (NZD) kontynuuje swój zwyżkowy trend w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) i jest obecnie notowany na poziomie 0.7933. Kiwi pozostaje pod presją przed dzisiejszą konferencją Banku Rezerw Nowej Zelandii (RBNZ), na której ogłoszony zostanie nowy poziom stóp procentowych.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję PUT na parze NZDUSD i oczekiwać zysków, jeśli para utrzyma swój „niedźwiedzi” trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s