Jen osiąga sześcioletnie minimum

Euro (EUR) kontynuuje swój zniżkowy trend i osiągnęło już swoje miesięczne minimum na poziomie 1.2546 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Fed oficjalnie zakończył swój program luzowania polityki monetarnej (QE). Obecnie przedstawiciele Fed uważają, że program QE nie wpłynie bezpośrednio na inflację i tylko podniesienie poziomu stóp procentowy pozwoli osiągnąć zamierzony cel.

 

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 43.62 po czym spadł do poziomu 41.51 w stosunku do rubla rosyjskiego (RUB). Rubel odnotował swój największy skok, ponieważ rosyjski bank centralny jest gotów na wszelkie działania w celu podtrzymania wartości swojej waluty. Bank prawdopodobnie podniesie poziomy stóp procentowych już po raz czwarty w tym roku, tym razem do poziomu 8.5 proc.

 

Akcje

 

Notowania Japan 225 (NKI) zyskały na wartości osiągając z poziomu 15863 swoje siedmioletnie maksimum na poziomie 16578. Japońskie akcje wzrosły, ponieważ Bank Japonii nieoczekiwanie zwiększył luzowanie polityki pieniężnej, więc japoński fundusz emerytalny planuje kolejne inwestycje w aktywa.

 

Towary

 

Soja (SOY) wzrosła do poziomu 1052 dolarów amerykańskich osiągając tym samym swoje nowe dwumiesięczne maksimum. Towar ten zyskał na wartości w związku z niepokojem inwestorów, że niekorzystne warunki pogodowe mogą zmniejszyć jego zapasy.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) odbył wczoraj swój rajd do poziomu 111.17 w stosunku do jena japońskiego (JPY), który z kolei osiągnął swój najniższy poziom od roku 2008. Jen stracił na wartości po tym, jak Bank Japonii (BoJ) zadecydował o bardziej ekspansywnym prowadzeniu polityki monetarnej.

 

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję Call na parze USDJPY i zyskać, jeżeli że para utrzyma swój trend „byka”, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s