Jen spada poniżej poziomu 114.00

Euro (EUR) odbiło się ze swojego dwumiesięcznego minimum na poziomie 1.2439 aż do poziomu 1.2530 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta pozostaje pod presją, ponieważ takie kraje Europy Wschodniej jak Rumunia, Polska i Czechy mogą obniżyć poziomy stóp procentowych do ich rekordowego minimum.

Dolar australijski (AUD) osiągnął swoje czteroletnie minimum na poziomie 0.8644, po czym odbił się do poziomu 0.8735 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). „Australijczyk” odbył swój rajd o ponad 100 pipsów, ponieważ Bank Rezerw Australii (RBA) postanowił utrzymać stopy procentowe na tym samym poziomie, a dane raportu o sprzedaży detalicznej okazały się lepsze niż oczekiwano.

 

Akcje

 

Notowania Japan 225 (NKI) osiągnęły w zeszłym tygodniu swoje maksimum wszechczasów na poziomie 17477, po czym spadły do poziomu 16753. Japoński indeks stracił na wartości po wprowadzeniu przez Bank Japonii (BoJ) dodatkowych środków stymulacyjnych oraz kiedy narodowy fundusz emerytalny zaczął poszukiwać alternatywnych inwestycji.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła do poziomu 77.70 dolarów amerykańskich, odnotowując w ten sposób swoje nowe dwuletnie minimum. Surowce energetyczne straciły na wartości o ponad 3 dolary amerykańskie po tym, jak Arabia Saudyjska obniżyła koszty eksportu do USA. Notowania ropy mogą osiągnąć swoje minimum wszechczasów jeżeli zapasy tego surowca wzrosną jeszcze bardziej.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 114.20 osiągając tym samym swoje nowe siedmioletnie maksimum w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen stracił na wartości o ponad 500 pipsów  w ubiegły piątek po ogłoszeniu przez Bank Japonii (BoJ) konieczności  dodatkowej stymulacji rozwoju gospodarczego.

 

Inwestorzy w opcje mogą skonstruować opcję Call na parze USDJPY i oczekiwać zysków, jeżeli para będzie kontynuowała swój rajd, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s