Jen na rekordowym minimum

Euro (EUR) kontynuuje swój zwyżkowy trend i osiągnęło wczoraj poziom 1.2575 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro nieustannie zyskuje na wartości odkąd osiągnęło swoje dwuletnie minimum w poniedziałek. Inwestorzy oczekują ze zniecierpliwieniem jutrzejszej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB) oraz przemówienia Maria Draghiego.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do rekordowo wysokiego poziomu po tym, jak  osiągnął swoje siedmioletnie maksimum na poziomie 114.38 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Spowodowała to wypowiedź Haruhiko Kurody, który gotów jest zastosować jakiekolwiek środki by powstrzymać deflację swojej waluty.

 

Akcje

 

Azjatyckie akcje straciły na wartości po spadku cen Japońskich udziałów. Indeks Japan 225 (NKI) jest obecnie notowany w okolicach poziomu 17055, Hong Kong 40 (HSX) spadł do poziomu 23636, a notowania China 50 (CNX) osiągnęły poziom 7309.

 

Towary

 

Ropa Brent (BRT) spadła z poziomu 86.38 aż do poziomu 82.06 dolarów amerykańskich, a ropa WTI (OIL) jest obecnie notowana na poziomie 76.80. Ten surowiec energetyczny stracił na wartości odkąd wzrosły jego zapasy. Inwestorzy oczekują na raport o rezerwach tego towaru dzisiaj o godzinie 17:30.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) straciło ponad 30 dolarów i spadło do poziomu 1146 dolarów amerykańskich za uncję. Ten metal szlachetny osiągnął swój najniższy poziom od 2010 roku, ponieważ teraz bezpieczne aktywa nie cieszą się wśród inwestorów dużą popularnością.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję Put na parze XAUUSD i oczekiwać zysków, jeżeli para będzie utrzyma swój zniżkowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s