Funt traci po konferencji BOE

Euro (EUR) spadło wczoraj do poziomu 1.2418 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ niemiecki indeks cen hurtowych rozczarował oczekiwania inwestorów. Dzisiaj zostanie ogłoszony miesięczny wskaźnik inflacji CPI dla Niemiec oraz Francji, krążą spekulacje o spadku obu wskaźników.

 

Dolar amerykański (USD) jest notowany na poziomie 115.58 czyli w okolicach swojego minimum od października 2007 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ premier Japonii Shinzo Abe ma zadecydować o wcześniejszych wyborach. Dzisiaj zostanie ogłoszona liczba złożonych podań o zasiłek dla bezrobotnych w USA.

 

Akcje

 

Azjatyckie akcje kontynuują swój zwyżkowy trend, który zawdzięczają opóźnieniom w podwyżce podatku od sprzedaży w Japonii. Indeks Japan 225 (NKI) osiągnął swoje maksimum wszechczasów na poziomie 17482, Hong Kong 50 (HSX) wzrósł do poziomu 24007, notowania China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 7804, a India 50 (IND) sięgnęły poziomu 8456.

 

Towary

 

Ropa naftowa (BRT) spadła wczoraj do swojego czteroletniego minimum na poziomie 80.48 dolarów amerykańskich w związku z zapowiedzianym przez OPEC ograniczeniem wydobycia tego surowca.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) spadł wczoraj z poziomu 1.5939 do poziomu 1.5758 osiągając tym samym swoje 14-miesięczne minimum w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po tym, jak Bank Anglii (BOE) poinformował o możliwych dalszych spadkach inflacji nawet poniżej poziomu 1 proc.

 

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć utworzenie opcji Put na parze GBPUSD i liczyć na zysk, jeśli notowania pary spadną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s