Indeks Japan 225 traci ponad 4 proc.

Euro (EUR) odbiło się z poziomu 1.2397 aż do poziomu 1.2577 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro utrzymuje swój „niedźwiedzi” trend, ponieważ Europejski Bank Centralny (EBC) ogłosił swoją gotowość do wprowadzenia w grudniu dodatkowych środków do obecnej polityki monetarnej.

Dolar amerykański (USD) osiągnął swoje nowe siedmioletnie maksimum na poziomie 117.04 w stosunku do jena japońskiego (JPY), po czym spadł dzisiaj rano do poziomu 115.45. Jen stracił na wartości wskutek publikacji raportów gospodarczych, których dane wskazują na powrót Japonii do recesji.

 

Akcje

 

Indeks Japan 225 (NKI) sięgnął swojego maksimum wszechczasów na poziomie 17590, po czym spadł do poziomu 16914. Notowania tych akcji przeżyły swój największy dotychczasowy spadek w związku z wkroczeniem Japonii w okres recesji.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) odnotowała swoje czteroletnie minimum na poziomie 73.25 dolarów amerykańskich. Ten surowiec energetyczny odbił się do poziomu 76.2 dolarów, ponieważ OPEC zamierza zredukować zapasy ropy na swoim najbliższym posiedzeniu.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) odbiło się z poziomu 1146 aż do poziomu 1194 dolarów za uncję. Ten metal szlachetny zawdzięcza osiągnięcie swojego dwutygodniowego minimum spekulacjom o nadchodzącej podwyżce cen.

Inwestorzy w opcje mogą utworzyć opcję Call na parze XAUUSD i odnotować zysk, jeśli notowania pary utrzymają swój spadkowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s