Europejskie akcje rosną

Euro (EUR) spadło z poziomu 1.2577 aż do poziomu 1.2442 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta straciła na wartości po tym, jak Mario Draghi ogłosił wczoraj, że obligacje skarbowe mogą zostać wkrótce wykorzystane jako środek do stymulacji gospodarki.

 

Dolar amerykański (USD) zyskał na wartości w stosunku do jena japońskiego (JPY), i obecnie jest notowany w okolicach poziomu 116.70. Jen pozostaje pod presją w związku z zaplanowaną na dzisiejszy wieczór konferencją Banku Japonii (BoJ). Inwestorzy spekulują o dalszym opóźnieniu podwyżki podatku od sprzedaży, a także o możliwym znaczącym osłabieniu japońskiej waluty.

 

Akcje

 

Notowania europejskich akcji odbyły wczoraj swój rajd po oświadczeniu Maria Dragiego o zamiarach wprowadzenia kolejnych środków stymulujących gospodarkę w Strefie Euro. Indeks Germany 30 (DAX) wzrósł z poziomu 9124 aż do poziomu 9331, a UK 100 (FTS) osiągnął poziom 6629.

 

Towary

 

Kukurydza (CRN) spadła z poziomu 388 do poziomu 373 dolarów amerykańskich, a soja (SOY) osiągnęła poziom 1014 dolarów wskutek spekulacji inwestorów o wzroście zapasów obu towarów, co znacząco obniżyło popyt na nie.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Funt brytyjski (GBP) spadł z poziomu 1.5734 do poziomu 1.5618 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Funt szterling jest obecnie notowany w okolicach swojego dwuletniego minimum, ponieważ krążą podejrzenia, że Bank Anglii (BoE) utrzyma stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie aż do kolejnych wyborów, które odbędą się w maju. Dzisiaj o 10:30 zostanie ogłoszony roczny wskaźnik inflacji CPI w Wielkiej Brytanii.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą utworzyć opcję Put na parze GBPUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary zyskają na wartości, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s