Złoto traci po Minutach FOMC

Euro (EUR) nieprzerwanie kontynuuje swój trend „byka” już od dwóch dni i osiągnęło wczoraj poziom 1.2599 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) po publicznym wystąpieniu FOMC. Fed niepokoi się o inwestorów oraz o społeczną niepewność co do stabilności cen, co w konsekwencji negatywnie wpływa na poziom inflacji. Dzisiaj w Niemczech oraz we Francji zostanie ogłoszony wskaźnik produkcyjny PMI.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój wzrostowy trend w stosunku do jena japońskiego (JPY) i jest obecnie notowany na poziomie 118.56, ponieważ premier Japonii Shinzo Abe opóźnił podwyżkę podatków oraz planuje zwiększenie środków stymulujących gospodarkę. Prezes Banku Japonii (BoJ) Haruhiko Kuroda przemówił na wczorajszej konferencji prasowej, nazywając Abe winnym opóźnienia podwyżki podatku od sprzedaży. Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych zostanie ogłoszony miesięczny wskaźnik inflacji CPI, indeks produkcyjny Filadelfijskiego Fed oraz raport o bezrobociu.

 

Akcje

 

Akcje azjatyckie straciły na wartości po publikacji treści posiedzenia FOMC, ale notowania japońskich akcji wzrosły dzięki spadkowi kursu jena. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 17509, Hong Kong 50 (HSX) spadł do poziomu 23294, notowania China 50 (CNX) sięgnęły poziomu 7409, a India 50 (IND) osiągnęły poziom 8385.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) utrzymuje okolice poziomu 74.30 dolarów amerykańskich, pomimo nieoczekiwanego wzrostu zapasów tego surowca.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) spadło wczoraj do poziomu 1182 po dużych wahaniach jego kursu. Ten metal szlachetny spadł z poziomu 1196 do poziomu 1175 w oczekiwaniu na Minuty FOMC, po czym odbił się do poziomu 1200 i zakończył trading na poziomie 1182 po publicznej wypowiedzi FOMC. Notowania funduszu SPDR Gold Trust kontynuują swój spadkowy trend w związku z widoczną poprawą sytuacji gospodarczej USA.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą zainwestować opcję Put na parze XAUUSD i liczyć na zysk, jeśli notowania pary będą kontynuowały swój zniżkowy trend, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s