Funt i euro zyskują na wartości w stosunku do dolara

Euro (EUR) odbiło się ze swojego dwuletniego minimum na poziomie 1.2358 aż do poziomu 1.2444 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro odzyskało część swoich strat po publikacji nieoczekiwanie pozytywnych danych niemieckiego wskaźnika klimatu biznesowego IFO.

Funt brytyjski (GBP) wzrósł o około 100 pipsów osiągając tym samym poziom 1.5713 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Bank Anglii (BoE) utrzymał stopy procentowe na rekordowo niskim poziomie, ale wciąż wyższym niż poziom stóp procentowych w Japonii czy w Europie kontynentalnej. Funt szterling może wzrosnąć w przyszłości jeszcze bardziej w stosunku do pozostałych głównych walut.

 

Akcje

 

Akcje europejskie nieustannie zyskują na wartości, indeks Germany 30 (DAX) jest notowany w okolicach swojego dwumiesięcznego maksimum na poziomie 9832, notowania EU stocks (ESX) wzrosły do poziomu 3233, a France 40 (CAC) osiągnęły poziom 4390.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła ze swojego maksimum na poziomie 77.80 do poziomu 75.44 dolarów amerykańskich. W czwartek odbędzie się posiedzenie OPEC, na którym zostanie podjęta decyzja odnośnie zmniejszenia produkcji tego surowca.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar amerykański (USD) odbył swój rajd w stosunku do dolara kanadyjskiego (CAD) i osiągnął swoje nowe maksimum na poziomie 1.1311. „Loonie” stracił na wartości w oczekiwaniu na publikację miesięcznego raportu o sprzedaży detalicznej w Kanadzie, zaplanowaną na dzisiaj na godzinę 14:30.

                                                                                                                                               

Traderzy zainteresowani opcjami mogą rozważyć zakup opcji CALL na parze USDCAD i  oczekiwać zysków, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s