Dolar australijski na czteroletnim minimum

Euro (EUR) rośnie nieprzerwanie od dwóch dni i osiągnęło wczoraj poziom 1.2486 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Wspólna waluta odbiła się ze swojego niemal dwuletniego minimum po piątkowej konferencji prasowej Europejskiego Banku Centralnego (ECB), na której jej członkowie zasygnalizowali możliwość wprowadzenia kolejnych środków stymulujących wzrost gospodarki. Dzisiaj zostanie ogłoszony miesięczny raport zamówień na dobra trwałe w USA, inwestorzy spekulują o poprawie jego danych.

 

Dolar amerykański (USD) spadł z poziomu 118.45 do poziomu 117.68 w stosunku do jena japońskiego (JPY), ponieważ amerykański indeks zaufania konsumentów wykazał gorsze dane niż oczekiwano. Pomimo publikacji lepszych niż spekulowano danych kwartalnego raportu o PKB w Stanach Zjednoczonych „zielony” stracił na wartości. Dzisiaj zostanie ogłoszony amerykański indeks sprzedaży domów oraz raport o zasiłkach dla bezrobotnych w USA. Inwestorzy spekulują o pogorszeniu danych obu wskaźników.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje zyskały na wartości po publikacji lepszych niż oczekiwano danych kwartalnego raportu o PKB. Indeks US 500 (SPI) osiągnął swoje nowe maksimum wszech czasów na poziomie 2072.5, akcje US300 (DOW) wzrosły do poziomu 17831, a notowania US Tech (NDQ) osiągnęły swoje nowe maksimum na poziomie 4302.6.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła z poziomu 76.56 do poziomu 73.70 dolarów amerykańskich w oczekiwaniu na jutrzejsze posiedzenie OPEC. Dzisiaj zostanie ogłoszony stan zapasów tego surowca.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar australijski (AUD) nieprzerwanie traci na wartości już od dwóch dni, osiągając tym samym swoje czteroletnie minimum na poziomie 0.8513, ponieważ prezes Banku Rezerw Australii  (RBA) zapowiedział, że waluta może stracić na wartości jeszcze bardziej wskutek spadku cen eksportowanych towarów. Dzisiaj rano został opublikowany australijski kwartalny raport o liczbie zleceń na budowę, a jego dane zawiodły oczekiwania inwestorów.

                                                                                                                                               

Inwestorzy w opcje mogą nabyć opcję Put na parze AUDUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary spadną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s