Ropa na czteroletnim minimum po posiedzeniu OPEC

Euro (EUR) spadło wczoraj w stosunku do dolara amerykańskiego (USD) do poziomu 1.2455 po publikacji rocznego wskaźnika inflacji CPI w Hiszpanii, którego dane zawiodły oczekiwania inwestorów. Wspólna waluta pozostaje pod presją w oczekiwaniu na dzisiejszą publikację prognozy inflacyjnej Eurostat w skali rocznej. Inwestorzy spekulują o wzroście inflacji w Strefie Euro.

Dolar amerykański (USD) wzrósł wczoraj do poziomu 118.32 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen odbija się teraz, dzięki uzyskaniu lepszych niż oczekiwano danych o sytuacji ekonomicznej Japonii. „Zielony” umocnił się wczoraj w stosunku do większości głównych walut.

 

Akcje

 

Japońskie akcje zyskały na wartości dzięki publikacji lepszych danych wskaźników ekonomicznych, a chińskie akcje przeżywają swój największy tygodniowy wzrost w związku ze spadkiem cen ropy naftowej. Indeks Japan 225 (NKI) wzrósł do poziomu 17489, a notowania China 50 (CNX) wzrosły do poziomu 8499.

 

Towary

 

Ropa WTI (OIL) oraz ropa Brent (BRT) straciły na wartości osiągając swoje najniższe od czterech lat poziomy wynoszące odpowiednio 67.74 oraz 71.12 dolarów amerykańskich, ponieważ OPEC nie podjął żadnego działania aby zapobiec dalszym spadkom cen tego surowca.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Dolar kanadyjski (CAD) spadł wczoraj do poziomu 1.1353 w stosunku do dolara amerykańskiego wskutek spadku cen ropy naftowej do ich czteroletniego minimum. „Loonie” stracił na wartości pomimo uzyskania lepszych niż spekulowano danych salda obrotów bieżących w Kanadzie, ponieważ ropa jest jednym z najważniejszych kanadyjskich towarów eksportowych. Dzisiaj zostanie ogłoszony kanadyjski kwartalny wskaźnik poziomu PKB, inwestorzy spekulują o jego wzroście.

                                                                                                                                               

Inwestorzy w opcje mogą rozważyć zakup opcji Call na parze USDCAD i liczyć na zyski, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s