Złoto kosztuje ponad 1200 dolarów

Euro (EUR) zyskało wczoraj na wartości  ponad 100 pipsów, osiągając tym samym poziom 1.2505 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD),  po czym spadło do poziomu 1.2464. „Zielony” tracił  w stosunku do większości głównych walut, co pomogło euro odzyskać część swoich strat.

Funt brytyjski (GBP) odbył rajd ze swojego minimum na poziomie 1.5602 aż do poziomu 1.5763 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Funt szterling zyskał wczoraj na wartości dzięki publikacji lepszych niż oczekiwano danych raportu o produkcji przemysłowej PMI.

 

Akcje

 

Indeks China 50 (CNX) jest obecnie notowany w okolicach swojego dwuletniego maksimum na poziomie 9000 wskutek spekulacji o możliwym ograniczeniu przez chińskie władze liczby środków stymulujących rozwój gospodarki.

 

Towary

 

Pszenica (WHT) wzrosła do swojego maksimum od maja bieżącego roku wynoszącego 606 dolarów amerykańskich. Ceny na towary rolnicze wzrosły w związku ze zmniejszeniem ich zapasów, spowodowanym niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) odbyło rajd zyskując na wartości około 80 dolarów amerykańskich i osiągając tym samym swoje dwutygodniowe maksimum na poziomie 1221. Ten metal szlachetny spadł do poziomu 1142 po tym, jak Szwajcarzy odrzucili na niedzielnym referendum wszystkie trzy przedstawione im możliwości. Złoto odbiło się ze swojego dołka, ponieważ rozwój światowej gospodarki wciąż jest zahamowany.

                                                                                                                                               

Traderzy zainteresowani opcjami mogą zainwestować w opcję Call na parze XAUUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary wzrosną, ograniczając przy tym ryzyko do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s