Ropa poniżej poziomu 60 USD za baryłkę!

Euro (EUR) spadło wczoraj do poziomu 1.2369 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD), ponieważ miesięczny indeks CPI we Francji okazał się gorszy niż przypuszczano, spadając o 0.2%, kiedy prognozy wskazywały wzrost 0.2%. Dolar umocnił się przez dobre dane gospodarcze z USA. Dzisiaj poznamy miesięczny raport dotyczący produkcji przemysłowej w Europie oraz dane o zatrudnieniu z oczekiwaniami wzrostu o 0.2%.

Dolar amerykański (USD) wzrósł do poziomu 119.55 w stosunku do jena japońskiego (JPY) przez spekulacje, że obecny premier Japonii wygra wybory, które odbędą się w przyszły weekend oraz będzie kontynuował swoją politykę monetarną. Dolar jest najmocniejszą walutą w stosunku do swoich konkurentów, ponieważ raport dotyczący sprzedaży detalicznej w USA, raport dotyczący podań o zasiłek dla bezrobotnych oraz miesięczny raport dotyczący importu w USA okazały się lepsze niż prognozowano, osiągając odpowiednio 0.7%, 294 tys. oraz -1.5%, kiedy prognozy były odpowiednio na poziomie 0.4%, 299 tys. oraz -1.5%. Dzisiaj poznamy miesięczny indeks PPI, którego prognozy pokazują spadek o -0.1%.

 

Akcje

 

Akcje amerykańskie zyskały na wartości dzięki lepszym danym ekonomicznym z USA, ale po tym wróciły do swoich wcześniejszych poziomów. Indeks US 500 (SPI) wzrósł do poziomu 2028, US 30 (DOW) do poziomu 17555, a US Tech (NDQ) do poziomu 4233.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) spadła poniżej poziomu 60, czyli dokładnie do poziomu 58.82 dolarów amerykańskich za baryłkę pierwszy raz od lipca 2009, ponieważ członkowie OPEC walczą o udział w rynku ropy.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) spadło do poziomu 1217 dolarów za uncję, ponieważ inwestorzy spodziewają się podwyższenia poziomu stóp procentowych w USA, a dane gospodarcze okazały się lepsze niż przypuszczano.

 

Inwestorzy w opcje powinni kupować opcje Put na parze XAUUSD i korzystać, jeśli para będzie traciła na wartości przy jednoczesnym ograniczeniu ryzyka do wpłaconej premii.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s