Oświadczenie FOMC może zmienić sytuację na rynkach

Euro (EUR) przekroczyło swój dotychczasowy poziom oporu i wzrosło do poziomu 1.2569 w stosunku do dolara amerykańskiego (USD). Euro zyskało na wartości w oczekiwaniu na dzisiejsze posiedzenie FOMC zaplanowane na 20:00. Inwestorzy czekają na sygnały ze strony Fed, które mogłyby wskazywać na podniesienie wkrótce poziomu stóp procentowych.

Dolar amerykański (USD) kontynuuje swój spadek i osiągnął już poziom 115.55 w stosunku do jena japońskiego (JPY). Jen utrzymuje swoją zwyżkową tendencję, ponieważ zainteresowanie inwestorów jest obecnie skierowane w stronę bezpiecznych aktywów w związku z niskimi cenami ropy, a także w oczekiwaniu na działania Shinzo Abe.

 

Akcje

 

Amerykańskie akcje straciły na wartości wskutek niepokoju inwestorów o stan światowej gospodarki. Indeks US 500 (SPI) spadł do poziomu 1969, US 30 (DOW) spadł z poziomu 17429 do poziomu 17050, a notowania US Tech (NDQ) sięgnęły poziomu 4083.

 

Towary

 

Ropa naftowa (WTI) kontynuuje swój “niedźwiedzi” trend osiągając tym samym swoje nowe pięcioletnie minimum na poziomie 53.58 dolarów amerykańskich, ponieważ Rosja oświadczyła, że nie zamierza zmniejszyć swojej produkcji tego surowca w przyszłym roku. Dzisiaj zostanie ogłoszony stan zapasów ropy, inwestorzy spekulują o jego zmniejszeniu.

 

Para dnia i Opcje FX

 

Złoto (XAU) odbyło wczoraj swój rajd do poziomu 1223 po czym odbiło się do poziomu 1187 dolarów amerykańskich. Ten metal stracił na wartości wskutek spekulacji o możliwej wyprzedaży przez Rosję swoich zapasów złota. Inwestorzy spodziewają się podwyżki poziomu stóp procentowych w USA w najbliższym czasie.

 

Traderzy zainteresowani opcjami mogą kupić opcję Put na parze XAUUSD i oczekiwać zysków, jeśli notowania pary spadną, ograniczając ryzyko do wpłaconej premii. 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s