Przecena dolara wywołana malejącymi szansami na podwyżkę amerykańskich stóp w tym roku

Dolar drugi dzień z rzędu traci do większości walut przez spekulacje, iż Fed odsunie w czasie decyzję o podwyżce stóp procentowych.

Kontrakty na stopy procentowe dają jedynie 24 proc. szans na podwyżkę stóp przez Fed we wrześniu tego roku, 25,6 proc. szans na podwyżkę w listopadzie i 44,9 proc. szans na podwyżkę w grudniu. Po raz pierwszy ponad 50 proc. szans na podwyżkę stóp procentowych pojawia się dopiero w marcu 2017 roku. Para EURUSD zyskuje obecnie 0,6 proc. zbliżając się do poziomu 1,12. Para USDJPY traci 0,8 proc. ocierając się o poziom 101 jenów. Para GBPUSD zyskuje 0,3 proc oddalając się od poziomu 1,30.

Polski złoty zyskuje do dolara wraz z innymi walutami rynków rozwijających się, wspierany przez panujący na rynku optymizm inwestycyjny oraz przez banki centralne Japonii, Wielkiej Brytanii i Europejski Bank Centralny, które są w trakcie wprowadzania w życie programów skupu aktywów w celu pobudzenia wzrostu gospodarczego. Para USDPLN traci 0,5 proc. handlując w pobliżu 2-miesięcznego minimum na poziomie 3,81. Złoty handluje stabilnie w pobliżu 4-miesięcznych maksimum  do euro i franka szwajcarskiego  na poziomach 4,26 i 3,90, oraz 2-letnich maksimów do funta na poziomie 4,98.  

Ceny palladu, używanego do produkcji katalizatorów, wzrosły dziś o ponad 7 proc. w reakcji na najwyższą od 17 miesięcy sprzedaż samochodów w Chinach. Pallad handluje teraz powyżej poziomu 730 dolarów za uncję, najwyżej w tym roku. Na taniejącym dolarze zyskują też inne metale szlachetne. Złoto rośnie ponad 1 proc. handlując ponownie powyżej poziomu 1350 dolarów za uncję, a srebro ponad 2 proc. handlując ponownie powyżej poziomu 20 dolarów za uncję. Również miedź po serii spadkowych dni zyskuje ponad 1,5 proc. handlując powyżej poziomu 2,18 dolarów za funta.

Niemiecki indeks DAX nieznacznie koryguje wczorajsze silne wzrosty, które doprowadziły do przebicia długoterminowej linii trendu spadkowego i kluczowego poziomu oporu na poziomie 10500 punktów. Wczorajszy ruch oznacza iż DAX wszedł w „rynek byka”. DAX obecnie traci około 0,3 proc. handlując powyżej poziomu 10650 punktów. WIG20 handluje dziś stabilnie w pobliżu poziomu 1850 punktów, najwyżej od wyniku głosowania za Brexitem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s