Oświadczenie FBI wspiera Hillary Clinton, giełdy, surowce i dolara

Dyrektor FBI James Comey wysłał wczoraj list do Kongresu, w którym stwierdził, iż dochodzenie w sprawie e-mailów, które Hillary Clinton wysyłała z prywatnej skrzynki mailowej podczas sprawowania urzędu Sekretarza Stanu, nie wskazuje znamion popełnienia przestępstwa. Zwiększa to oczywiście szanse na wygraną kandydatki demokratów we wtorkowych wyborach prezydenckich. Wywołało to ulgę na rynkach finansowych, dzięki czemu zyskują globalne indeksy giełdowe, surowce, meksykańskie peso i amerykański dolar do reszty walut, a tracą obligacje, japoński jen i złoto.

Meksykańskie peso zyskuje ponad 2,2 proc. do dolara amerykańskiego po ogłoszeniu stanowiska FBI. Para USDMXN handluje już w okolicy 18,60 peso, korygując 2-tygodniową zwyżkę wywołaną wznowieniem dochodzenia przez FBI odnośnie maili Hillary Clinton.   Amerykański dolar zyskuje natomiast do reszty walut, wsparty przez przekonanie, iż zwiększające się prawdopodobieństwo prezydentury Hillary Clinton, wzmocni tylko przekonanie Fed-u odnośnie konieczności podwyżki stóp procentowych w grudniu. Para EURUSD traci obecnie około 0,8 proc. handlując w okolicy poziomu 1,1050, para USDJPY zyskuje obecnie 1,4 proc. handlując w pobliżu poziomu 104,50 a para GBPUSD traci obecnie około 1 proc. handlując w okolicy poziomu 1,2390. Również polski złoty traci dziś ponad 1 proc. do dolara, a para USDPLN handluje już w okolicy poziomu 3,92.

Ropa naftowa WTI zyskuje ponad 1 proc., odbijając się od osiągniętego w piątek 2-miesięcznego dołka, po tym jak niedzielne trzęsienie ziemi w stanie Oklahoma zmusiło firmy naftowe do zamknięcia części wiertni ze złóż łupkowych ze względów bezpieczeństwa. Ropa Brent również zyskuje na wartości, handlując w pobliżu poziomu 45,80 dolarów za baryłkę. Miedź, notowana na amerykańskiej giełdzie COMEX, zyskuje dziś aż 1,6 proc. handlując już powyżej poziomu 2,30 dolarów za funta, niewiele poniżej poziomu ostatnio widzianego w marcu. Surowcem tracącym na rosnącej przewadze wyborczej Clinton jest złoto – traci ono dziś najmocniej od miesiąca, czyli ponad 1,7 proc. handlując już w pobliżu poziomu 1280 dolarów za uncję.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s